دانستنیها

سوره احزاب برای ازدواج (دعای گشایش بخت مجرب)

سوره احزاب برای خواستگار

آیا سوره احزاب برای ازدواج و گشایش بخت مجرب است؟ در مقاله‌ای که پیش رو دارید به این سوال پاسخ داده و همچنین بررسی میکنیم که آیا معصوم برای گشایش بخت توصیه هایی کرده اند؟ همچنین به این می‌پردازیم که آیا سوره احزاب برای گشایش بخت موثر است یا خیر. که در ادامه به دو حدیث از حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع) که برای گشایش بخت توصیه شده است را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

سوره احزاب برای ازدواج و گشایش بخت

سوره احزاب از سوره های مدنی قرآن کریم بوده که به داستان‌هایی از جنگ احزاب یا خندق می‌پرازد همچنین درباره پیروی نکردن از کافران، وظایف همسران پیامبر و داستان ازدواج پیامبر و… سخن می‌گوید. سوره احزاب جزو پرفضیلت‌ترین سوره های قرآن کریم می‌باشد و در احادیثی از پیامبر اسلام(ص) و امام صادق(ع) پیرامون سوره احزاب آورده شده است که درصورتی سوره احزاب بر روی پوست آهو نوشته شده و درون ظرفی در خانه نگهداری شود باعث گشایش بخت میشود. با توجه به این دو حدیث از پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) میتوان نتیجه گرفت که سوره احزاب در صورتی که طبق آداب نوشتاری و نحوه استفاده آن رعایت شود میتواند بسیار موثر و گره‌گشا باشد.

حدیث پیامبر (ص) برای سوره احزابمتن حدیث پیامبر برای سوره احزاب و جذب خواستگار

حدیث امام صادق (ع) برای سوره احزاب

متن حدیث امام صادق برای سوره احزاب و جذب خواستگار

نحوه استفاده از سوره احزاب

زمانیکه که حدیث پیامبر و امام صادق را بررسی میکنیم. در متن حدیث نوشته شده که این سوره، بر روی پوست آهو بوده و سوره احزاب را در حقه‌ای قرار داده و در منزل باشد. منظور از حُقّه کوزه‌ای از جنس سفال میباشد. بدین صورت می‌بایست سوره احزاب را در کوزه‌ای گذاشته و آن را در منزل قرار دهید.

نوشتن سوره احزاب در منزل

شاید سوال شود که آیا میتوانیم سوره احزاب را خودمان نوشته و استفاده کنیم؟ بله میتوانید سوره احزاب را همانند حرز امام جواد علیه السلام خودتان در منزل بنویسید. ولی قبل از نوشتن آن آدابی هست که با توجه به حدیث باید رعایت شوند هنگام نوشتن آن در منزل. ولی با توجه به اینکه رعایت آداب و تهیه پوست آهو، قلم و… برای نوشتن سوره احزاب در خانه، میتوانید سوره احزاب روی پوست آهو را، آماده نیز تهیه کنید. ولی توصیه میشود که حتما از فروشگاه های معتبر خریداری کنید چرا که تهیه پوست آهو، نوشتن آن و مواردی از این قبیل رعایت شوند.

سوره احزاب چه زمانی اثر می‌گذارد؟

پیرامون سندیت داشتن سوره احزاب برای ازدواج شکی نیست زیرا از پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) حدیث با منبع موثق موجود است. ولی سوره احزاب زمانی اثر می‌گذارد که برخی از راهکارها رعایت شود. از جمله :
معرفی شدن به دیگران توسط فامیل و دوستان
داشتن اخلاق خوش و عدم سخت‌گیری بیجا
داشتن توکل برخدا و واگذاری امر به خداوند
خواندن نماز جعفر طیار
خواندن آیه 74 سوره فرقان و آیه 24 سوره قصص
خواندن دعای یستشیر، 40 بار در روز
خواندن آیة الکرسی و چهارقل، 7 بار

آداب نوشتن سوره احزاب

با توجه به حدیث پیامبر(ص) و امام صادق(ع)، بهتر میباشد که این سوره روی پوست آهو کتابت و استفاده شود. اما، نوشتن سوره احزاب روی پوست آهو نیز آدابی دارد که بهتر است رعایت شوند هنگام نوشتن، چه در زمانی که میخواهید این سوره را در منزل، خودتان بنویسید و چه از فروشگاه‌ها، به صورت آماده این سوره را تهیه کنید. هر دو بهتر است این آداب را رعایت کنید.

 • نوشتن سوره احزاب بدون اعراب ایرادی ندارد. (میتوانید هنگام نوشتن این سوره، اعراب را نگذارید.)
 • داشتن وضو و رو به قبله نوشتن سوره احزاب توصیه می‌شود.
 • توصیه میشود در زمان نوشتن این سوره، قمر در عقرب نباشد. (ساعاتی هستند که نوشتن حرز و… نیز توصیه نمی‌شود)
متن حدیث عربی پیامبر(ع) برای سوره احزاب

متن حدیث پیامبر برای سوره احزاب و جذب خواستگار

متن حدیث عربی امام صادق(ع) برای سوره احزاب

متن حدیث امام صادق برای سوره احزاب و جذب خواستگار

کلام آخر 

در این مقاله به بررسی نکات مهم سوره احزاب در زمینه ازدواج و جذب خواستگار پرداختیم. با توجه به احادیث پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) این سوره برای جذب خواستگار بسیار تاکید می‌شود. ولی به صورت کلی احترام به اصول اسلامی، پایبندی به اخلاقیات، توجه به رشد فردی و اجتماعی از عوامل کلیدی در ایجاد یک ازدواج موفق هستند. با رعایت این نکات، که می‌توانید به دنبال جذب خواستگار و داشتن زندگی با ازدواجی پایدار و خوشبخت انشالله بروید.

5 نظر در “سوره احزاب برای ازدواج (دعای گشایش بخت مجرب)

 1. ناشناس گفت:

  ؟

  1. سلام، لطفا سوال یا نظرتون رو واضح توضیح دهید.

 2. ناشناس گفت:

  قمر در عقرب نباشد چی معنا

  1. رعنایی گفت:

   سلام و وقت بخیر
   قمر در عقرب، زمان هایی هستند که در کتاب های تقویم نجومی آمده اند. در این زمان نوشتن برخی حرزها منع شده است. مثلا زمان قمر در عقرب بدین شکل آمده که 26 دی ماه ساعت 16 قمر در عقرب است، همچنین خروج از قمر در عقرب را به همین شکل نوشته است.

 3. ناشناس گفت:

  اعراب چى معنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرات به سرعت پاسخ داده می‌شوند *