زمان باقیمانده تا ثبت سفارش شرف شمس

نظر حجت الاسلام محمدی راجع به شرف الشمس

شاید لازم باشد به دلیل اهمیت اینکه شرف الشمس ماخذ و منبع اسلامی دارد یا نه، پیش از هر چیزی نظرات علما را در مورد شرف الشمس و واقعی بودن آن بدانیم سپس به ذکر همه موارد لازم درباره شرف الشمس بپردازیم.

محصولات شرف شمس

سوالات متداول درباره شرف شمس

برای مشاهده پاسخ ها بر روی علامت + مقابل هر سوال کلیک کنید

شرف شمس چیست ؟

شرف الشمس در اصل نه سنگ است، نه حرز، نه دعا ونه آیه؛ بلکه یک اتفاق کهکشانی و نجومی است که هرسال خورشیدی تکرار می‌شود و به طور خلاصه و عامیانه می‌توان گفت خورشید در این ساعات بر دیگر اَجرام کهکشان، اشراف و برتری دارد که اگر درخلال این پدیده نجومی ذکری که با الفبای ابجد و به شکل رمزی از علمای بزرگ شیعه ازحضرت امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) نقل شده است طبق آداب گفته شده بر جسم خاصی که آن هم در لسان علما وارد شده نوشته شود آثار و برکات خاصی در زندگی صاحب حرز و استفاده کننده آن ایجاد می‌شود که به طور مسامحه در بین عوام به سنگی که بر روی آن این حرز شریف حک می‌شود شرف شمس می‌گویند.

خواص شرف شمس چیست ؟

در کتب علوم غریبه آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی برای شرف الشمس متذکر شده اند.

نظر علمای شیعه درباره شرف شمس چیست ؟

نوزدهمین روز از ماه فروردین برای منجمان مسلمان اهمیت ویژه ای داشته است. روزی که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل (فروردین) باشد. آن ها می گویند این روز خاص بنابه محاسبات نجومی، روزی خوش یمن و بابرکت است و البته در ساعت های خاصی در این روز، بهترین موقعیت خورشید در کهکشان در سال است.

1 : ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم در باب « در احکام نجوم » فصل « بهرهای (بهره ها ) ستارگان اندر بروج »  زیر عنوان «شرف و هبوط ستارگان کدامند» مطالبی را در خصوص شرف سیارات نوشته است .

براساس جدول کتاب التفهیم شرف شمس هنگامی است که خورشید ۱۹ درجه در برج حمل باشد.

در میان عامه مردم هم این روز، روزی است که موکلان خورشید به زمین می آیند و چند ساعتی را در زمین می گذرانند. ساعت هایی که برای اهل زمین، از جمله خوش یمن ترین ساعت ها سال است.

2 : “شرف الشمس از علوم غریبه است که متاخرین چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب «السحاب اللئالی» تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی متذکر شده اند”

3 : اما نقش های رمز گونه ای که شرف ‏الشمس نامیده می‏شود در کتاب «جنه‏الوافیه» مشهور به «مصباح کفعمی» آمده است. کفعمی در حاشیه کتاب می‏نویسد :« در بعضی از کتاب‏های علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین (علیه السلام) نقل شده است. که وقتی عازم جهاد بود در بین راه که استراحت می کردند این شکل ها را بر روی سنگی حک کرد و فرمود: این رمز پیروزی ماست. مرحوم شیخ بهایی هم همین شکل را در کتاب «سرّ المستتر» با اندکی تغییر آورده است. البته در کتاب‏های یاد شده این شکل به «شرف‏ الشمس» نامیده نشده است و احتمالاً تشخیص اساتید علم ختوم و اذکار این بوده که این شکل در شرف شمس که نوزدهم فروردین ماه است نوشته شود که ساعت خوبی است و باعث تأثیر بیشتر این شکل خواهدبود.

4 : در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۲۷۷، تألیف آیت‏اللّه‏ حسن‏زاده آملی نیز مطالبی راجع به این شکل آمده است.

5 : در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله، جمیل، رحمن، مۆمن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.

از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش امور ، برآورده شدن آرزوها ، افزایش رزق و روزی استفاده می شود.

6 : حضرت آیت الله مبشر کاشانی با اشاره به نکات جالب و ناگفته ای در این باره، مبحث شرف الشمس را جزء علوم غریبه دانست و مرقوم کرد :

“شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن در کتب متقدمین اعم از روایی و ادعیه و اذکار اثری نیافتم، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع و غیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمن

معظم له در ادامه افزود: “کفعمی هم در کتاب جنت الواقیه آورده اند که این حروف شکل، اسم اعظم است و در بعض کتب علمای شیعه دیدم که این شکل از امیرالمۆمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذکر نکرده اند.

7 : مرحوم شیخ بهائی نیز در کتاب سرالمستتر، در رابطه با این شکل که بعضا به شرف الشمس معروف شده مطالبی بیان فرموده است.”

8 : علامه مبشر کاشانی در پایان، به زمان و آداب و کیفیت شرف الشمس نیز اشاره و یادآور شد: ” می گویند که شرف الشمس باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است از طلوع آفتاب تا ظهر بر عقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید ولی در تجدید آن در روز مذکور در سال های بعد شرط نشده است و لازم نیست.”

9 : در این حال ، حضرت آیت الله مظاهری در پاسخی کوتاه و گویا، با اشاره به قابل اعتماد بودن شرف الشمس، افزود: “شرف الشمس مورد اعتماد است و اگر کسی داشته باشد تجدید لازم نیست.”

10 : در کتاب «هزار و یک نکته»، نکته ۲۷۷، تألیف آیت‏اللّه‏ حسن‏ زاده آملی نیز مطالبی راجع به این شکل آمده است. در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله ، جمیل رحمن ، مۆمن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد

شرف شمس در چه روزی از سال واقع شده است ؟

شرف الشمس به صورت عادی هرساله در روز ۱۹ فروردین تکرار می شود که تنها ساعات آغاز و پایان آن هرساله تغییر میابد.

زمان دقیق شرف شمس چه ساعتی است‌ ؟

برای اطلاع از زمان شروع و خاتمه شرف الشمس می بایست به تقویم های نجومی موثق مراجعه کرد. بهترین تقویم های در دسترس تقویم های منجم باشی و مصباح زاده پدر و مصباح زاده پسر می باشد که زمان آن ها اندکی باهم اختلاف دارد که ما ترجیحا در طی این سالها از تقویم منجم باشی استفاده کرده ایم که البته استفاده از هرکدام از تقویم ها می تواند دارای اثر باشد.

آثاز شرف شمس چیست ؟

در کتب علوم غریبه آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا و کسب عزت و بزرگی برای شرف الشمس متذکر شده اند.

نحوه ارسال سفارشات و تحویل آن در انگشترآنلاین چگونه است ؟

تمام سعی انگشترآنلاین براین است که حداکثر تا آخر فرودین 1400 تمام سفارشات را از طریق ارسال پست پیشتاز به دست مشتریان عزیز برساند. همچنین مشتریان عزیز می‌توانند دو هفته بعد از ۱۹ فروردین 1400 به فروشگاه انگشترآنلاین در مشهد مراجعه حضوری کنند و سفارشات خود را دریافت نمایند.

توجه به این نکته ضروری است که حکاکی شرف‌الشمس 19 فروردین 1400 به نیت مشتریان عزیز انجام و سپس فرایند چک کردن، تفکیک و بسته بندی اجرا می‌شود و به دلیل اینکه هر محصول به نیت خاص مشتریان است لذا ارسال محصولات میبایست با دقت بالا صورت گیرد که این امر مستلزم زمان کافی است لذا خواهشمندیم تا زمان رسیدن محصولات شکیبا باشید.

برای استفاده از شرف شمس باید وضو داشت ؟

از آنجایی که ذکر شرف الشمس به صورت حروف و اشکالی رمزگونه نوشته می شود و ضرورتی ندارد فردی که نگین شرف شمس همراه خود دارد وضو داشته باشد. همراه داشتن آن در اماکنی مانند دستشویی و حمام نیز مشکلی نخواهد داشت.

آیا محصولات انگشترآنلاین ضمانت دارند ؟

بله، تمامی محصولات اصل بوده و همراه با آن فاکتور در اختیار شما قرار میگیرد.

اطلاعات بیشتر و پشتیبانی در انگشترآنلاین چگونه است ؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سنگ شرف شمس و محصولات سایت میتوانید به شماره های ذیل تماس حاصل کنید :

1 : 09150701957 – 09363533246

2 : آدرس حضوری : مشهد، بازار سرشور، بین 25 و 27، فروشگاه انگشترآنلاین

سخن پایانی

سالیان زیادیست که توفیق انجام وظیفه و کتابت شرف الشمس را داریم و دراین سال ها برکات و آثار زیادی از اشخاص متعدد نقل شده که فقط از باب نقل آثاری که به چشم خود دیده ایم ذکر میکنیم.

1 : برکاتی چون توفیق در ازدواج
2 : سفرهای زیارتی عتبات و حج
3 : موفقیت در قراردادهای پیمانکاری
4 : موفقیت درمعاملات کلان اقتصادی
5 : محافظت از گناه و وسوسه شیطان
6 : توفیق در عبادات

همه آثاریست که بارها به چشم خود دیده ایم و در این میان تعدادی از مشتریان که آثار این حرز شریف را دیده اند به طور مکرر و هر ساله برای خود، دوستان و آشنایان خود این محصول گرانقدر را سفارش میدهند.

انگشترآنلاین معتبرترین فروشگاه شرف شمس، دارای نماد اعتماد الکترونیک

در فروشگاه انگشترآنلاین می توانید شرف شمس سفارش دهید که محصولات شرف شمس در روز 19 فروردین نوشته میشوند و ارسال آنها رایگان میباشد.

Accept-icon-72x72
رعایت کامل آداب نگارش
Accept-icon-72x72
ضمانت اصالت‌ نگین و نقره
افزایش رزق و روزی و دفع فقر
send-min
ارسال رایگان به سراسر کشور
قیمت
قیمت منصفانه
رضایت مشتریان
رضایت مشتریان
Accept-icon-72x72
دارای اینماد
فاکتور
ارائه فاکتور معتبر

محصولات شرف شمس مردانه

محصولات شرف شمس زنانه

برای درخواست تماس لطفا شماره خود را وارد کنید تا با شما تماس بگیریم.

شماره های تماس(برای تماس روی شماره ها کلیک کنید) :

09150701957

051-38532866